Trawa z rolki - ruszamy ze sprzedażą sezon 2019
od 08.04.2019 r. ruszamy ze sprzedażą trawy z rolki. Aktualne ceny trawy z rolki znajdziecie Państwo na naszej stronie tutaj.
Pewny i szybki trawnik
Trawnik z rolki jest to darń trawnikowa wytworzona na polu produkcyjnym. Darń ta jest przewożona w postaci zrolowanej na przygotowane uprzednio miejsce pod przyszły trawnik. Dużą zaletą tego rodzaju gotowej darni jest możliwość zakładania trawnika późną jesienią w październiku, a nawet w listopadzie bez obawy o uszkodzenia podczas zimy. Uzyskanie trawnika z siewu w tym okresie jest niemożliwe w naszym klimacie. Główne korzyści płynące z założenia trawy darniowej to możliwość natychmiastowego założenia trawnika praktycznie wszędzie przy odpowiednim przygotowaniu podłoża.
Specyfikacja produktu:
- trawnik co najmniej 12 miesięczny uzyskiwany metodą odcinania od macierzystego podłoża
- zbiór maszynowy - grubość ok. 2 cm
- wymiary 40 x 250cm (1m2)
- ciężar rolki ok. 20 kg
- transport na paletach
- produkcja na podłożu naturalnym ziemnym
- wysoka odporność na deptanie
- może być krótko koszona
Przeznaczenie:
- place zabaw
- boiska sportowe
- miejsca intensywnie użytkowane
Zalety trawnika z rolki:
- szybki efekt trawnika
- równomierny trawnik
- mniejsze narażenie na szkodniki i choroby trawnika
- mniej zabiegów pielęgnacyjnych związanych z młodymi siewkami
Zakładanie trawy z rolki
1. Przygotowanie podłoża:
Pierwszą czynnością w przygotowaniu terenu jest sprawdzenie czy na terenie gdzie ma powstać trawnik jest warstwa urodzajnej gleby min. 8-10 cm. W wypadku ubogiego podłoża teren należy użyźnić dodając substancje organiczne w postaci substratu torfowego lub kompostu 1-5 cm na powierzchnię. Dodatek ten poprawi stosunki powietrzne i wodne w glebie. W wypadku gleb ciężkich należy dodać również piasku zwiększającego przepuszczalność. Teren należy przekopać usuwając kamienie i inne zanieczyszczenia. Powierzchnia pod trawnik powinna być idealnie wyrównana i ubita. Taki efekt uzyskamy poprzez kilkakrotne grabienie- równanie terenu na przemian z ubijaniem stopami przenosząc cały ciężar ciała na pięty, później używając walca 50-70 kg. W okresach suchych teren należy nawilżyć dzień przed rozkładaniem darni.
2. Montaż :
Rozkładanie trawnika nie jest czynnością skomplikowaną, mogą ją wykonać domownicy. Zakupiony materiał należy rozwinąć jak najszybciej na docelowym miejscu. Układanie najlepiej rozpocząć od naturalnej linii prostej np. wzdłuż budynku, krawężnika. Rolki rozwijamy jedną przy drugiej starając się aby każdy następny rząd był przesunięty względem siebie o połowę długości odcinka (wzór cegły w murze). Odcinki powinny stykać się ściśle nie pozostawiając szczelin. Na stokach darń mocujemy kołeczkami 1-3 na m2. Po rozwinięciu całość zwałować i podlać. Przez pierwsze 3 tygodnie najważniejsze będzie podlewanie. Najlepiej podlewać obficie wcześnie rano lub wieczorem przesączając trawnik i podłoże na 8 cm. Jednak jeżeli zauważymy oznaki podsychania (trawa robi się ciemniejsza i traci sprężystość, a po nadepnięciu ślad na trawie się błyszczy i trawa się nie podnosi) należy podlać nawet w środku upalnego dnia.
3. Koszenie:
Pierwsze koszenie wykonujemy po tygodniu, gdy wysokość źdźbła osiąga ok. 10 cm. Skracamy wtedy trawnik do 6 cm. W późniejszych koszeniach (średnio raz w tygodniu) możemy stopniowo obniżać wysokość kosiarki, jednak nie niżej niż 4 cm. Proces ukorzenienia trwa około trzech tygodni. W okresie przyjmowania się trawnik jest słaby i wrażliwy na podsychanie, czasami może wyglądać niekorzystnie. Po wytworzeniu korzeni, które połączą go z podłożem jest gotowy do użytkowania. Niezależnie od procesu ukorzenienia trawnik można użytkować umiarkowanie od razu po zainstalowaniu jeżeli nie jest zbyt mokry lub podsuszony. Po położeniu obowiązują te same zasady pielęgnacji i nawożenia jak u trawników z siewu.
Poniżej przykładowe zdjęcia z zakładania trawnika i efekt końcowy.
tel: 12 642 27 80
e-mail: beata@marax.eu
Zamówienia na trawę z rolki realizujemy tylko po przedpłacie na konto.
Przejdź do strony głównejWróć do kategorii AKTUALNOŚCI